voyager

Las Vegas – najbardziej zaludnione miasto w amerykańskim stanie Nevada.

Na świecie kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami i luksusowymi hotelami. Las Vegas, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki,  słynie z ogromnych  kasyn  i powiązanych z nimi atrakcji. Tolerancja dla różnych form rozrywki dla pełnoletnich przypisała Las Vegas tytuł Miasta grzechu.

Założone w 1905 roku, Las Vegas oficjalnie nabyło prawa miejskie w 1911 roku. Pod koniec XX wieku, Las Vegas było najgęściej zaludnionym amerykańskim  miastem  powstałym w tymże stuleciu.

Odcinek Las Vegas  Boulevard  o długości  6,8 kilometra jest  znany jako the Strip, z pieknymi hotelami, kasynami, restauracjami i sklepami.

Las Vegas znajduje się na środku pustyni. W 1905 r. powstała tu niewielka osada, pierwszy przystanek  linii kolejowej łączącej wschód z zachodem Stanów Zjednoczonych.

Szybki  rozwój Las Vegas zaczął się w latach 30. ubiegłego wieku wraz z budową tamy Hoovera, wówczas największej zapory na świecie, oddalonej od osady o 48 km na wschód. Tysiące  robotników , a  później turystów przyjeżdżało na pustynię, by obejrzeć tamę oraz Wielki  Kanion  Kolorado,  znajdujący się  200 km od  Las Vegas.

Prawdziwy rozwój zaczął się jednak, gdy Nevada jako pierwszy stan zalegalizowała hazard. Mafia, która prowadziła  w  Los  Angeles nielegalne  kasyna, zaczęła się przenosić do Las Vegas. Mimo że Nevada dała początek legalnemu hazardowi, dzisiaj wcale nie jest pod tym względem liderem w USA.  Działalność kasyn jest dozwolona w 18 stanach, z czego w 14 łatwiej prowadzić taką działalność niż  w Nevadzie.

Z pośród wielu pięknych  i eleganckich hoteli  w Las Vegas, Hotel Bellagio należy do najbardziej  luksusowych.  Ten  pięciogwiazdkowy  hotel  znajdujący  się  w samym  sercu Vegas  połączony  jest z diamentowym  kasynem w kategorii AAA.

To niewątpliwie niekwestionowany Król rozrywki, hazardu, dobrego smaku i wyśmienitego stylu. Wewnątrz  znajduje  się  ogród  botaniczny  i muzeum  sztuk  pięknych oraz galeria handlowa z  luksusowymi  sklepami.

Właśnie tutaj  znajduje  się  największa  darmowa atrakcja Vegas – słynne na cały świat Fontanny Bellagio.

Program i terminy wycieczek do Las Vegas w zakładce WYCIECZKI

serdecznie zapraszamy

voyager

Discover the World, one Full Adventure at a Time!

Our Contacts

Email

voyagerclubusa@gmail.com

Phone

CELL: 347-277-6459

BIURO: 646-597-2743

Follow us